LAPSED ERATRENNI

Laste eratreeningutes õpitakse ja harjutatakse kehahoiakuid, liikumist, kaitsetehnikaid, lööke ja palju muud. Õppimine ning harjutamine toimub vastavalt vanusele, kas läbi  paarisharjutuste  koos treeneriga või mängu ja mänguliste harjutuste. Läbi mille imiteeritakse reaalseid tehnilisi oskuseid ning vajadusi vastaval spordialal. Treeningud arendavad lapse rütmikat  ning samuti füüsilisi oskuseid nii lihaste, kõõluste jms tugevamaks, elastsemaks saamisel läbi võimlemise, harjutuste, venituste

Mida trenn annab lapsele?

 

Distsipliin

Sporditegemisega kaasneb ka tahte kasvatamine, kuna treenimise üks oluline osa on distsipliin. See annab väärtusliku kogemuse ka sellisteks eluolukordadeks, mis ei pruugi üldse spordiga seotud olla. Samuti õpib laps treenides eesmärkide püstitamist ja nende poole pürgimist.

 

Enesekindluse arendamine

Sportimine avaldab positiivset mõju lapse enesehinnangule ja julgusele. Mõistagi on siinkohal eelduseks eakaaslaste tunnustus ja vanemate ning treenerite toetav suhtumine sportlikest tulemustest sõltumata. Nii kujuneb lapses eneseusk iseendasse ja enesekindlus annab julguse teha vigu ning aitab saada üle ebaõnnestumistest.

 

Parem stressiga toime tulemise võime.

Spordiga tegelemine võimaldab lapsel nautida eneseületuse tulemusel võidujoovastust, kuid kogeda ja tulla toime ka pettumustega pärast kaotusi. Laps peab nimelt mõistma, et kaotused ja tagasilöögid on normaalne osa elust ning ebamugavustunde korral ei tohi kohe alla anda ega loobuda. See on hädavajalik, et laps suudaks toime tulla tänapäeva stressirohkes ja konkureerimisele orienteeritud ühiskonnas.

 

Võimalus end välja elada

Sportimine on hea viis, kuidas lapse hüperaktiivsust leevendada. Regulaarne trennis käimine on võimalus lapsel oma energia ülejääke spordiplatsil välja elada. Mida rohkem laps oma päevasest energiavarust ära kulutab, seda kvaliteetsem on ka tema uni.

 

Tugev tervis

Tervis määrab meie igapäevase elukvaliteedi - mida tugevam on tervis, seda täisväärtuslikumat elu saame elada. Aktiivne liikumine lapseeas toetab tugevate luude, lihaste ja südame arengut. Lapse- ja noorukipõlves arendatud füüsiline tervis aitab ennetada tulevikus tekkida võivaid terviseprobleeme. Samuti aitab noorena väljakujunenud liikumisarmastus ja -harjumus täiskasvanul kiirel eluperioodil kehalist aktiivsust säilitada.