Alahinnatud maksakas

December 11, 2017

 

 

Kui on soov kedagi nokki lüüa, siis esimese sihtmärgina meenub peapiirkond. Täna räägime üllatavast alternatiivisist, millega vastane pikali saada - löök vastu maksa.

 

Inimese maksa ümber on väga tundlik kapsel, mis on otseses ühenduses vegetatiivse närvisüsteemiga. Vegetatiivne närvisüsteem on see, mis kontrollib inimese kehas tahtele allutamatuid talitlusi nagu näiteks veresoonte ahenemine ja laienemine ja ning südametöö.

 

Kui maksale mõjub järsult tugev jõud, siis maks laieneb, mille tulemusel muutub maksas rõhk. Sellele järgnevad kehas muutused, mis on põhjustatud vegetatiivsest närvisüsteemist, seega on tulemuseks protsessid, mis inimese kontrollile ei allu.

 

Löögi tagajärjel annavad närvid signaali, mis põhjustavad veresoonte järsu laienemise üle terve keha, kuid välja arvatud inimese peaajus. Seega südame löögisagedus aeglustub järsult ja vererõhk langeb.

 

Sellisel hetkel üritab keha taastada kontrolli laienenud veresoonte ja aeglase südametöö üle. Keha üritab võidelda piisava verevoolu eest ajju. Selleks tuleb inimese keha viia horisontaalsesse asendisse ehk inimene sõna otseses mõttes kukub kokku.

 

See sama süsteem toimib ka enamike teiste organite puhul, kuid just maks on kergesti ligipääsetavas kohas, kuna ulatub rinnakorvi alt välja.

 

Kui järgmine kord avastad, et vastane kaitseb tublilt oma pead, kuid jätab oma maksa kaitseta, siis tead, mida sihtida!  ;)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

VIIMASED POSTITUSED

December 11, 2017

Please reload

arhiiv
Please reload

JÄLGI MEIE TEGEVUSI
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square